775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin
Ebook

E-book ke stažení

Výhodný prodej
nemovitosti

Prodejte svoji
nemovitost.
nejvyšší nabídce.

RYCHLOKURS: Největší chyby při prodeji nemovitosti. A jak se jim vyhnout

Plánujete letos prodávat byt, pozemek nebo dům? Pokud si nechcete brát na prodej realitku a chcete si nemovitost prodat vlastními silami, připravili jsme pro Vás krátký vzdělávací kurs, kde se dozvíte, jak ho prodat rychle a za dobrou cenu.

Psychologie kupujícího. A prodávajícího

Začneme tím, že Vám povíme, co je pro kupující nejdůležitější, když si vybírají nemovitost. Pomůže Vám to určit, čemu má při přípravě prodeje smysl věnovat energii a čas, aby Vám to u kupujících pomohlo – dostat dobrou cenu:-). A čemu se naopak vůbec věnovat nemusíte, protože to kupující beztak neocení.

Je to docela důležité. Když bude kupující u Vaší nemovitosti vidět spoustu překážek, radši si vyberou nějakou jinou. A Vaše nemovitost zůstane na trhu ležet měsíce i roky. Nebo budou kupující jako kompenzaci za překážky požadovat slevu.

Co udělat, aby Vaše nemovitost nezůstala na trhu ležet

Jedna moje známá chtěla v roce 2017 prodat družstevní byt. Dala ho tedy do prodeje svému známému z jedné velké realitní kanceláře. Ten ji přivedl i zájemce, který jí ale nabídnul cenu o 0,7 milionu nižší, než si představovala. Se známým tedy rozvázala spolupráci a (protože neměla čas se tomu věnovat dřív) byt si sama nafotila a dala ho v polovině prosince na Bezrealitky. Tam visel inzerát přibližně do poloviny roku 2018, než prodej zadala druhé realitce. Tu po prázdninách vyhodila a zadala prodej další realitce. Pak jsem o věci ztratil přehled.

Takovému postupu je dobré se vyhnout. Má šanci na úspěch, teda spíš na záchranu, jenom na cenově rychle rostoucím trhu. V opačném případě se stane, že všichni potenciální zájemci vidí na internetu pořád dokola ten samý inzerát a začne jim být jasné, že nemovitost nikdo nechce. Nejspíš proto, že je drahá, nebo je na ní něco špatně. Takový postup by pro Vás byl velice drahý – jednak musíte platit provozní náklady a jednak se s velkou pravděpodobností dozlevňujete na nižší cenu, než kdybyste začali správně. Do takové situace je nejlepší se vůbec nedostat. Povíme si, jak postupovat lépe.

Jak dostat bezpečně zaplaceno

Když si budete prodávat nemovitost sami, je na Vás si zařídit, abyste neskončili bez nemovitosti i peněz. Na kursu si povíme, jak dostat bezpečně zaplaceno.

Jak si vybrat realitku

Já vím, že si chcete prodat svoji nemovitost sami. Přesto, řada prodávajících to nakonec s realitkou zkusí, když prodej nejde podle jejich představ. Jak to ukazuje příklad mojí známé. Proto by se Vám nakonec mohlo hodit umět poznat dobrou realitku.

Když lidé zadávají prodej nemovitosti realitní kanceláři, hodně často si myslí, že nejlepší je to udělat tak, že zadají prodej více realitním kancelářím. Nejlépe bez zprostředkovatelské smlouvy – ať se nemusí k ničemu zavazovat a „ať se realitky poperou a vyhraje ten nejlepší.“ A pak jsou lidi často překvapení, co se začne dít. Zoufalí realiťáci doběhnou, vyfotí mobilem byt (klidně v noci, aby teda byli první), vylepí to na internet a pak se začnou vzájemně „podstřelovat“ cenou. Nebo začnou prodávajícímu volat, že pro něj mají zájemce, ale nejdřív s nimi potřebují podepsat exklusivní smlouvu. Pokud ji prodávající podepíše, „záhadný zájemce si to najednou bohužel rozmyslí“. Tak se prodávající naštve na realitní kanceláře a už s nimi nechce mít nic společného.

Součástí problému bývá, že prodávající realitním kancelářím nastaví podmínky, ve kterých by on sám nejspíš pracovat nechtěl. Ukážeme si proto, které konkrétní kroky jsou pro úspěšný prodej nemovitosti důležité, abyste podle nich mohli rozpoznat dobře pracující realitku, pokud by Váš vlastní prodej neprobíhal podle Vašich představ.

Jak se rozhodnout, kdy prodat nemovitost

Jak poznat, kdy přestanou ceny nemovitostí růst a začnou klesat? Na kursu Vám nedáme žádnou křišťálovou kouli. Ale přesto, poradíme Vám pár ukazatelů, které se vyplatí sledovat, protože budou mít velký vliv na to, kde budou ceny nemovitostí za pět, deset nebo dvacet let.

Co když na kurs nepřijdete

Pokud na náš kus nepřijdete a nebudete mít štěstí, že budete i tak postupovat správně, projdete si s velkou pravděpodobností scénářem, kterým si prošla ona moje zmiňovaná známá – začnete prodávat s přehnanými očekáváními, když se výsledek nedostaví, zkusíte to možná s realitkou, ta ale nic nepředvede, takže si znovu dáte inzerát sami a snížíte cenu. Až po dlouhé době, s vypětím sil, nemovitost prodáte za cenu, za kterou už byste dávno mohli. Nejspíš i za nižší, protože zájemci sledující internet uvidí, že už ji dlouho nikdo nechce.

Náš kurs Vám pomůže se několikaměsíční námaze vyhnout a prodat nemovitost rychle a za dobrou cenu.

Cena kursu

Cena kursu je 699 Kč.

Jak jste si asi všimli, nastavili jsme cenu hodně nízko. Jednak proto, že si stále ty nejsilnější „zbraně“ necháváme pro sebe – proč to otevřeně neříct. A také proto, že je pro nás kurs spíš „PR“, než že bychom na něm potřebovali vydělávat. Cena kursu se Vám několikanásobně vrátí, už když Vám kurs pomůže zkrátit dobu prodeje o jediný měsíc.

Garance vrácení ceny

Známe to taky. U vzdělávacích kursů člověk nikdy předem nemůže vědět, jestli to bude stát za ty peníze. U nás se bát nemusíte. Když na kurs přijdete, bude Vám připadat, že za ty peníze nestál a hned po kursu nám to řeknete, vrátíme Vám celou cenu. Zkuste to. Nic neriskujete.

Místo, doba trvání a datum konání kursu

Kurs pořádáme vždy pouze jednou ročně v březnu. Nejbližší termín je ve středu 20.3. od 19:00 (do cca. 21:00) v Paláci YMCA, na adrese Na Poříčí 1041/12, Praha 1 – Nové Město. Načasovali jsme ho do období před nástupem největší vlny zájmu o nemovitosti v roce, abyste získané poznatky mohli rovnou využít.

Lektor kursu

Lektorem kursu je Tomáš Prčík. Vystudoval ESF Masarykovy university v Brně se zaměřením na kapitálové trhy, absolvoval kursy z oblasti realitního marketingu a home stagingu, od roku 2010 vede vlastní realitní kancelář – dnes realitní kancelář Callido Reality.

Jak se přihlásit

Na kurs se můžete přihlásit tak, že napíšete e-mail přímo lektorovi na tomas.prcik(zavináč)callidoreality.cz. Stačí napsat, že máte o kurs zájem a my Vám pošleme zpět e-mail s platebními instrukcemi. Jestli se ještě chcete na něco zeptat, zavolejte nám na 775 70 60 10 nebo vyplňte následující formulář a my Vám zavoláme zpět.

Chci se ještě na něco zeptat. Zavolejte mi!

Jméno
Telefon