775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin

Neopouštěj staré věci pro nové

Tomáš Prčík, 21.7.2018

I my jsme, v rámci „bytové horečky“ v Praze, v posledních letech hledali byty pro své klienty. Odhaduju, že od konce roku 2015 do jara 2017 jsme absolvoval 200 prohlídek bytů. Byla to docela zajímavá zkušenost.

Jeden z poznatků, který jsem si z toho odnesl, je, že většina rekonstrukcí bytů, které jsem viděl, byly při prodeji ke škodě majitele. Tedy, že se majiteli při prodeji nezaplatily. Snad jenom u asi pěti zrekonstruovaných bytů nebyla rekonstrukce zpackaná.

To mě nainspirovalo k natočení následujícího videa.  Pomůže Vám vyhnout se jedné z nejčastějších a nejdražších chyb při rekonstrukci bytů, která pak často vede ke zklamání majitelů, že jim při prodeji nikdo nechce náklady na jejich rekonstrukci zaplatit.

Jen o polovinu cenu rekonstrukce bytu vzroste při prodeji jeho cena

V realitních učebnicích se obvykle uvádí, že se prodejní cena zrekonstruované nemovitosti zvýší o jednu polovinu nákladů, které rekonstrukce stála. Druhá polovina je tzv. „cenou obliby“, tj. výdajem za to, že si majitel „udělal“ bydlení podle svých představ. Aby kupující prodávajícímu při prodeji zaplatil i tu „druhou půlku“, je třeba, aby byl architektonický návrh rekonstrukce zpracován podle pravidel napomáhající lepší prodejnosti nemovitostí.

Proto také každý rok dělám veřejný kurs pro architekty a interiérové designéry, aby mohli svým klientům pomoct k vyšším cenám nemovitostí, které pro ně navrhují.

Kurs je ale vhodný i pro začínající realitní investory, aby dokázali lépe pochopit nemovitosti coby investiční třídu aktiv, vyhnout se drahým chybám při výběru nemovitosti a dosáhnout vyšší ceny při jejím prodeji.

Více o něm najdte v tomto videou a zde: https://www.akademiehomestagingu.cz/jak-prodat-nemovitost-rychle-a-za-dobrou-cenu

Stáhněte si e-book

Jestli chcete získat ještě více informací, kterým chybám se při prodeji nemovitosti vyhnout, stáhněte si e-book vlevo nahoře.