775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin

Dva příklady, jak si může prodávající sám sobě komplikovat prodej bytu

Tomáš Prčík, 12.5.2018

Od léta 2016 jsme hledali investiční byty pro řadu našich klientů. Hledali jsme mimo jiné na Letné a kolem Flóry a náměstí Jiřího z Poděbrad. Každý den jsem tak znovu a znovu procházel inzeráty na prodej bytů.

Utkvěl mi v paměti mezi nimi jeden, na který jsem narážel zase a znovu – inzerát na prodej bytu v Sudoměřské ulici (u Flóry), který se začal prodávat někdy v létě 2016, několikrát ho zlevnili, ale ani během realitní „horečky“ do léta 2017 se neprodal. A to se byt nabízel za cenu, za které se v okolí stejně velké byty prodávaly. A to i ve stejně zanedbaných domech.

Proč?

Kromě toho, že byl byt v neudržovaném špinavém domě, což prodeji nikdy nepomáhá, udělali majitelé při ještě jednu velkou chybu. Jakou? Podívejte se na video.

K natočení tohoto videa, určeného pro náš Facebook, jsem se „rozhoupal“, když se objevil inzerát na prodej druhého bytu ukázaného ve videu – na Letné. Mohl jsem tak „zabít dvě mouchy jednou ranou“ – nabídla se možnost natočit video o dvou příkladech, jak si mohou prodávající sami sobě komplikovat prodej nemovitosti, najednou. Podívejte se sami.

P.S.: Omlouvám se za mizernou nahrávku zvuku a trochu neučesaný komentář. Nápad natočit toto video byl opravdu spontánní při prohlížení inzerátů – bez přípravy.